سبد کابل

همه چیز درباره سبد کابل

در این مقاله تلاش شده تا مفاهیم کلی و تعاریف جامعی از سبد کابل به شما ارائه گردد و در پایان پاسخ سئوالات زیر در اختیار شما باشد.

ویدیوی زیر را مشاهده بفرمایید.

تصویر سبد کابل

سینی یا سبد کابل،  نوعی سبد ساخته شده از سیم های فولاد ضد زنگ است که با جوش دادن سیم ها به یکدیگر ، به صورت شبکه شبکه  تشکیل می شود. سینی های کابل یک راه حل سریع برای پشتیبانی از تعداد زیادی کابل در مراکز داده ، اتاق های تجهیزات شبکه و مکان هایی است که ماشین آلات پیچیده ای وجود دارد. مجموع سطح مقطع كابلها نمی تواند از 50٪ مساحت سینی ها بیشتر باشد. اندازه سینی مش برابر با عرض چند برابر عمق بارگیری است. به طور کلی ، اندازه سینی مش زمانی درست است که بعد از بارگیری،  پنجاه درصد سطح مقطع سینی خالی بماند.

انواع سبد های کابل

 طراحی سبد گونه سینی مش، باعث میشود تا گرد و خاک کمتری بر رو آنها و سیم ها جمع شده و همچنین تهویه مناسبی برای خارج شدن گرمای تولید شده توسط سیم ها ایجاد میکند و دسترسی به کابل ها را بسیار راحت میکند. ما در شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک)، 3 نوع سبد کابل ارائه میکنیم که عبارتند از:

 

سبد کابل استیل

سبد کابل استیل یکی از انواع سینی مش است و تولید شده از آلیاز استنلس استیل یا سیم مفتول 304 می باشد. و با استفاده از نیکل آن را آبکاری می کنند. این نوع سبد به گونه ای طراحی شده که در برابر نیروی خمشی و کششی بسیار مقاوم است. و از انعطاف بالایی نیز برخوردار است. همچنین سیدک سبد های کابل استیل را در ابعاد مختلف تولید می کند.

سبد کابل استیل

سبد کابل گالوانیزه

سبد کابل گالوانیزه تولید شده از فولاد با روکش گالوانیزه روی است. که با دو روش گالوانیزه گرم و سرد عملیات گالوانیزاسیون انجام می پذیرد. همچنین در ابعاد مختلف تولید شده و با توجه به تعداد کابلی که در سبد قرار می گیرد سایز آن تعیین می شود. چیزی که سبد گابل گالوانیزه را نزد دیگران محبوب کرده صرفه جویی در هرینه ها تا 85 درصد است.

سبد کابل گالوانیزه

سبد کابل رنگی

سبد کابل رنگی نیز آخرین نوع سینی مش می باشد. که مانند نوع های دیگر در ابعاد مختلف تولید می شود. این نوع سبد در دو رنگ سفید و مشکی با استفاده از رنگ کوره ای الکترواستاتیک تولید می شود. این رنگ منجر به افزایش مقاومت سبد کابل در شرایط محیطی سخت خواهد شد.

سبد کابل رنگی

ویژگی های سبد کابل چیست؟

 • سینی های مش مقاومت بالایی برای پشتیبانی از میزان بالایی از کابل های شبکه دارند
 • مقاومت در مقابل گرما به دلیل گالوانیزاسیون و پوشش دهی با پودر قابل توجه میباشد.
 • طراحی باز این سبد ها به دلیل امکان حرکت کابل ها، تهویه هوا و کاهش جمع شدن گرد و غبار روی کابل ها بسیار مفید است.
 • در مواجهه با موانع قابلیت برش، فرم دهی و تغییر مسیر برای این سبد ها ممکن است.
 • موجود در سایز های مختلف بسته به نوع کاربری
 • نبود گوشه های تیز و برنده باعث حفظ کابل ها از آسیب میشود.
 • با کمک لوازم جانبی و اتصالات ، قابلیت نصب آسان را دارد.

مشاوره خرید سبد کابل

سبدهای کابل از چه جنسی هستند؟

بیشتر سینی های کابل از فلزات مقاومی مانند کربن استیل یا فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم هستند که با موادی مثل روی یا اپوکسی پوشش دهی داده شده اند. انتخاب جنس سینی ها به عواملی چون محیط، ملاحظات الکتریکی و هزینه بستگش دارد. هر یک از مواد با انتخاب به عنوان جنس این محصول ویژگی های خاص خود را به همراه می آورد.

سینی مش از جنس آلومینیوم

اگر جنس سینی ها را از آلومینیوم انتخاب کنیم، مقاومت بالا در ازای وزن کم و سبکی سینی ها را به همراه داریم.

سینی مش از جنس فولاد

سینی های کابل از جنس فولاد طی یک فرایند خاص از فولاد های با کیفیت ساخته میشوند. شکل گیری و اکستروژن باعث افزایش مقاومت مکانیکی میشود. مهم ترین فایده سینی مش فولادی مقاومت بالا و هزینه ی پایین آن هاست. از معایب سینی مش فولادی میتوان به وزن زیاد این سینی ها، هدایت الکتریکی پایین و مقاومت پایین این سینی ها در برابر خوردگی اشاره نمود. این نرخ خوردگی به عوامل متعددی وابسته است. عواملی مثل محیط، پوشش یا محافظت اعمال شده از جمله ی این موارد هستند. همچنین میتوان برای محافظت از این سینی ها از پوشش دهی استفاده نمود. مثل گالوانیزه کردن سینی ها یا استفاده از اپوکسی.

سینی های مش از جنس فولاد ضد زنگ

سینی های از جنس فولاد ضد زنگ نیز ویژگی های بخصوصی دارند. فولاد ضد زنگ در دمای بالا قدرت عملکرد بالایی از خود ارائه میکنند. سینی های کابل از جنس فولاد ضد زنگ AISI-316 میباشد. فولاد ضد زنگ در دمای بالا در برابر مواد رنگرزی ، مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی غیرآلی مقاوم است.

کاربرد سبد کابل

آیا استانداردی برای سینی مش وجود دارد؟

برای سینی های مش به طور کلی 4 استاندارد وجود دارد. این استاندارد ها شامل موارد زیر میشوند:

 • استاندارد VE, Metal cable Tray Systems

الزامات فنی مربوط به ساخت ، آزمایش و عملکرد سیستم های سینی مش فلزی را فراهم می کند. این اولین تلاش مشترک NEMA و CSA International برای تعیین یک استاندارد برای سبد های فلزی در هر دو روش NEMA و CSA است.

 • استاندارد VE2, Metal cable Tray installation Guideline

حمل و نقل ، ذخیره سازی و نصب سیستم های سینی مش فلزی را نشان می دهد. اطلاعات مربوط به نگهداری و اصلاح سیستم نیز ارائه شده است.

 • استاندارد UL 568, Nonmetallic Cable Tray Systems

این استاندارد الزامات مربوط به سینی های کابل غیر فلزی و اتصالات مرتبط را که برای استفاده مطابق با قوانین کد برق کانادا (CEC) قسمت 1 و کد ملی برق ® (NEC) طراحی شده اند ، مشخص می کند.

 • استاندارد FG1, Fiberglass Cable Tray Systems

الزامات ساخت و آزمایش سیستم های غیر فلزی مداوم و کامل نردبان ، سینی های مش تهویه ، کف جامد یا سینی های نوع کانال را پوشش می دهد ، که برای پشتیبانی از کابل های برق یا کنترل یا هر دو مورد استفاده شده است. NEMA FG-1 به عنوان یک استاندارد منتشر شده در نوامبر 2017 لغو شد.

انواع اتصالات به کار رفته در فرآیند نصب سبد های کابل

ابزار اتصال

سبد های کابل برای اینکه به هم متصل بشوند، نیاز به ابزار و تجهیزاتی برای اینکار دارند. اسم این ابزار اتصالات (KITT) است. اتصالات سیستم کابل یکی از مهمترین قطعات آن میباشند و میتوانند امنیت و کارایی سیستم کابل را افزایش داده و استفاده درست و دقت در نصب آن میتواند طول عمر سیستم راه افزایش دهد. جنس این نوع اتصالات از ورق کربن استیل 7st-3 و استیل ضد زنگ304L-316L ساخته شده اند دارای مقاومت بالا و ضریب انتقال گرمای بالایی هستند و آنها را با گالوانیزه سرد  و یا نیکل کروم میپوشانند تا هم به زیبایی آن بیافزایند و هم به خاصیت ضد زنگ بودن آن. ضخامت ورقه هایی که این اتصالات از آنها ساخته شده است ، 2 میلیمتر بوده و وزن کمی دارند

اتصالات سیستم مهاربندی کابل

ابزار نصب

در کل سینی های کابل را در چند محل میشود نصب کرد. بر روی دیوار، سقف و یا نصب زمینی. برای نصب کردن سینی های مش در هر کدام از این محل ها، نیاز به نگهدارنده هایی است تا بتوانند با زاویه درست، به طور بهینه وزن سینی های کابل را تحمل کرده و از این اطمینان حاصل کنند که در هر شرایطی سیستم مدیریت کابل از جا در نیامده و سر جای خود میماند. ما در ادامه می خواهیم یک بررسی کلی از انواع نگهدارنده ها داشته باشیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید.

نگهدارنده ی دیواری

نگهدارنده های دیواری ما  به طور کلی به 3 دسته تقسیم میشوند. تمام این نگهدارنده ها توسط تیم شرکت ایده پردازان کاوش (سیدک) منطبق بر استاندارد شرکت Cablo fill  آمریکا طراحی و تولید گردیده است. نام این دسته ها عبارت است از BS, UBS و HS.

1- نگهدارنده نوع BS :

این نوع نگهدارنده سینی های مش کابل با استفاده از پیچ و مهره به دیوار ها وصل شده و مناسب استفاده با سینی های مش تا عرض 300mm میلی متر که در واقع سبک هستند و برای کابل های سبک وزن به کار میروند است. جنس این نوع نگهدارنده میتواند از ورق کربن استیل ST-37  و یا  ورق استیل ضد زنگ 304L -316L باشد. برای نگهدارنده ای که از جنس استیل ضد زنگ باشد  پوشش این نوع نگهدارنده میتواند از رنگ الکترواستاتیک (کوره ای)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و یا نیکل کروم باشد. طول آن با توجه به عرض سبد تعیین میشود و عرض آن 3.5 سانتی متر  و ارتفاع آنها میتواند از 10 الی 30 سانتی متر باشد. طراحی خاص این نوع سبد های کابل، باعث شده تا نیازی به پیچ و مهره برای اتصال این نگهدارنده نباشد و با استفاده از طرح چنگک مانند بتوان نصب را انجام داد.

نگهدارنده دیواری کابل

2- نگهدارنده نوع UBS :

این نوع نگهدارنده سینی مش، مانند مدل BS، با استفاده از پیچ و مهره به دیوار متصل شده و علاوه بر  آن میتوانید برای نصب کردن آنرا به دیوار جوش بدهید. به خاطر طراحی چنگکی آن، نیازی به استفاده از پیچ و مهره برای نصب سبد کابل بر روی آن نیست.

کاربرد این نگهدارنده با سیم های سنگین تر است و با سبد های کابل با عرض بزرگتر از 300 میلی متر باید استفاده گردد.

جنس آن میتواند از جنس استیل ضد زنگ 304L  و یا 316L  باشد. گزینه دیگری که وجود دارد، استیل کربن ST-37 است که نیاز به پوشش دارد و گزینه هایی که ما ارائه میکنیم ، عبارتند از گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، کروم نیکل و رنگ الکترو استاتیک(رنگ کوره ای) هستند و جفت آنها موارد خوبی محسوب میشوند. ضخامت ورق این نوع نگهدارنده با توجه به نیازی که شما دارید انتخاب میشود. و ضخامت سیم های آن 4،5 و یا 6 میتواند باشد و  عرض سبد کابل  4 سانتی متر میباشد و ارتفاع آن نیز  از 10 الی 30 سانتی متر میتواند باشد.

نگهدارنده دیواری کابل

3- نگهدارنده نوع HS :

این نوع نگهدارنده هم برای استفاده زمینی مصرف شده و هم بر روی دیوار استفاده میشود. نصب آن میتواند با استفاده از پیچ و مهره باشد و یا با استفاده از جوش کاری نصب گردد.

ارتفاع آن 6/2  سانتی متر میباشد و عرض آن  5/5 سانتی متر. جنس آن میتواند یا  از استیل ضد زنگ باشد و یا از استیل کربن باشد که در آن صورت به پوششی نیاز است تا از استیل کربن در برابر زنگ زدن محافظت کند. پوشش هایی که ما به شما ارائه میکنیم، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، نیکل کروم و رنگ الکترواستاتیک ( کوره ای) هستند. به خاطر طراحی چنگکی این نوع نگهدارنده، برای نصب سبد کابل بر روی آن نیازی به استفاده از پیچ و مهره نیست.

نگهدارنده دیواری کابل

نگهدارنده ی سقفی سبد کابل

1- نگهدارنده ی سقفی CS :

این مدل از نگهدارنده، برای نصب قائم سبد های کابل بر روی سقف طراحی شده است. نحوه نصب خود نگهدارنده به این صورت است که  با استفاده از دو میله که به داخل سقف رفته و سپس مهره ها به آن پیچ شده تا آنرا در جای خود سفت و محکم کند. استفاده این مدل نگهدارنده با سبد های کابل از عرض 50 میلی متر (سبک) الی 600 میلی متر  است و با تمام محصولات شرکت سیدک سازگاری دارد. جنس آن میتواند از ورقه های 1 یا 2 میلی متری  استیل ضد زنگ 304L  و یا  316L و یا ورقه استیل کربن   ST-37  باشد که با پوشش های رنگ الکترواستاتیک( کوره ای)، گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد ارائه میشوند. این مدل از نگهدارنده سبد های کابل به دلیل طراحی چنگکی آن برای پشتیبانی نیازی به پیچ و مهره نداشته و نصب سریع و آسانی خواهد داشت. عرض این محصول 5/3 سانتی متر و ارتفاع آن 5/2 سانتی متر میباشد. طول محصول با توجه به طول سبد کابل مورد استفاده مشخص میشود.

نگهدارنده سقفی کابل

نگهدارنده ی زمینی سبد کابل

1- نگهدارنده زمینی UFS :

نگه دارنده زمینی UFS توسط شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک) مخصوص استفاده با سبد های کابل طراحی شده و طراحی آن طبق استاندارد شرکت Cablo fill آمریکا طراحی و تولید شده است.

نگه دارنده های زمینی کابل بیشتر برای مدیریت و عبور سبد های کابل در زیر کف های کاذب استفاده میشوند. این نگهدارنده با استفاده از پیچ و مهره به زمین وصل شده و به دلیل طراحی چنگکی آن  پس از نصب برای پشتیبانی از سبد نیازی به پیچ و مهره ندارد و نصب آن سریع و آسان خواهد بود. این سینی مش از ارتفاع 2 الی 10 سانتی متر متغیر است با توجه به نیاز شما میتوان از ارتفاع مناسب کابل استفاده کرد. جنس آن میتواند از استیل ضد زنگ 304L یا 316L و یا استیل کربن ST-37 باشد که با آن پیشنهاد میشود یکی از پوشش های مقاوم رنگ الکترواستاتیک(کوره ای ) ، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و کروم نیکل باشد. این سبد کابل دارای عرض 5/2 سانتی متری میباشد برای ارتفاع های بالاتر 10 سانتی متر باید به ما سفارش بدهید تا برایتان در سایز سفارشی آنرا تولید کنیم.

UFS نگهدارنده ی زمینی

درپوش سبد کابل

با اینکه سبد کابل محافظت بسیار خوبی از کابل ها میکند، بازهم میتواند در بعضی جاها کافی نباشد و نیاز به محافظت مراقبت بیشتر از کابل ها وجود دارد. یا اینکه صرفا میخواهید که سیستم مدیریت کابل شما مرتب تر و تمیز تر باشد و زیبایی بصری بیشتری داشته باشد. جنس درپوش های سبد کابل میتواند از استیل ضد زنگ 304L و یا 316L با ضخامت حدودا 1 میلیمتر و یا استیل کربن با استفاده یکی از پوشش های رنگ الکترواستاتیک(کوره ای)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و یا کروم نیکل باشد. این محصول به صورت استاندارد دارای ابعادی با طول 200 سانتی متر، عرض مطابق با سبد مصرفی و ارتفاع 4 یا 6 سانتی متر است. اما تمام ابعاد میتواند با توجه به ابعاد محصول تغییر کند.

درپوش کابل

هدایت گر کابل

وقتی که ما نگهدارنده ها و سبد های کابل را نصب میکنیم، نوبت کشیده شدن صفحات از داخل آنها شده تا سیستم مدیریت کابل شما کامل شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که کابل ها برای ورود و یا خروج به سبد های کابل، در زوایای ایجاد شده میشکنند و در طول زمان به آنها آسیب نخورده و از بین میروند. راه حل این موضوع، یک قطعه کوچک به نام هدایت گر کابل است که به صورت یک قطعه قوس دار است که یک سر آن داخل سبد کابل قرار گرفته و سر دگر آن بیرون آن قرار میگیرد تا به راحتی بتوان کابل ها را از آنجا وارد و خارج کرد و اطمینان داشته باشین که با اینکار به کابل های شما آسیبی نمیرسد. این روپوش میتواند از 3 جنس استیل ضد زنگ 304L ، 316L و استیل کربن تولید شود که در صورتی که از استیل کربن استفاده شود، نیاز به پوششی برای جلوگیری از زنگ زدگی محصول و مقاوم تر کردن آن است که ما از 4 پوشش رنگ الکترواستاتیک(کوره اب)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و در آخر نیکل کروم استفاده میکنیم.

ضخامت ورق استفاده شده بین 1 الی 25/1 میلی متر است و ابعاد آن عبارت است از طول 17 سانتی متر و عرض 9 سانتی متر.

هدایت گر کابل

امیدواریم که مقاله بالا برایتان مفید بوده باشه. سلامت و پیروز باشید، شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک).

قیمت سبد کابل

با توجه به اینکه سیدک خود تولید کننده سبد کابل می باشد بنابراین قیمت سبد کابل نیز در سیدک بسیار مناسب و مقرون صرفه است. و این امکان وجود دارد که قبل از خرید سبد کابل با مشاورین مجرب و کارآزموده شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک) تماس بگیرید. آنها شما را در تمامی مسیر خرید همراهی خواهند کرد. برای خرید سب کابل تنها کافیست از طریق شماره 02144891126 با ما تماس بگیرید.

نحوه خرید سبد کابل

با توجه به نوسانت بازارفلزات و سایر متریال های به کار رفته در سبد کابل نمی توانیم قیمت دقیقی در سایت قرار دهیم. بنابراین بهتر است برای اطلاع از قیمت سبد کابل با کارشناسان سیدک تماس بگیرید. آنها به صورت دقیق قیمت های به روز سینی کابل را به شما خواهند گفت. همچنین می توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید نیز استفاده کنید. تنها کافیست با شماره  02144891126 تماس بگیرید.

مقالات اخیر

کاربرد سبد کابل

کاربرد سبد کابل

یکی از پرکاربرد ترین تجهیزاتی که امروزه برای کابل کشی مورد استفاده قرار می گیرد سبد کابل می باشد. با توجه به اینکه نصب سبد کابل بسیار آسان است در هنگام نصب سرعت انجام پروژه نیز بالا می رود استفاده از رو به افزایش است. البته تنها این مورد نیست که استفاده از سبد کابل

بیشتر بخوانید »
زانوی 90 درجه سبد کابل

ایجاد زانوی 90 درجه سبد کابل

در بسیاری از پروژه ها مسیرهایی وجود دارد که 90 درجه تغییر مسیر داده اند. بنابراین برای نصب سبد کابل بهترین کار این است که سبد کابل را برش داده و اقدام به ایجاد رانوی 90 درجه کنیم. در این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی برش و ایجاد زانوی 90 درجه سبد کابل

بیشتر بخوانید »
سبد کابل ضد زنگ

سبد کابل ضد زنگ

میدانید که سبد کابل وسیله ای است برای مدیریت کابل ها در حجم بالا اما این همه مزیت آن نیست. این مقاله می خواهم شما را با یک جنبه دیگر سبد کابل یعنی ضد حریق بودن آن آشنا کنم. این که یک عایق حرارتی چه مزایایی دارد و چه کمکی می تواند به پروژه های

بیشتر بخوانید »
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۲ رای

12 دیدگاه دربارهٔ «سبد کابل»

  1. سلام برای دریافت قیمت و لیست قیمت انواع سبد کابل هاتون چطور میتونم اقدام کنم؟؟؟

   1. سلام وقتتون بخیر
    برای اطلاع از قیمت سبد کابل با شماره 02144891126 تماس بگیرید

  1. سلام وقتتون بخیر. برای اطلاع از قیمت سبد کابل با شماره 02144891126 تماس بگیرید

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اطلاع از قیمت سبد کابل گالوانیزه با کارشناسان ما تماس بگیرید . اطلاعات تماس در صفحه تماس با ما موجوده

 1. سبد کابلی که توسط سیدک طراحی و نصب میشه کیفیت بسیار بالایی داره. ممنونم

 2. ممنون از کارشناسان شرکت سیدک که با حوصله اطلاعات دقیقی رو در اختیار تیم ما گذاشتن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا