سبد کابل

سبد کابل (سبد نگهدارنده کابل، بسکت کابل، سینی کابل مش)

سبد کابل فولادی Cable Basket یا سینی کابل مش Wire Mesh Cable Tray از محصولات گروه صنعتی سیدک بزرگترین تولید کننده انواع سبد کابل در ایران می‌باشد. جهت خرید و قیمت سبد کابل می توانید با مشاوران مجرب سیدک تماس بگیرید. در این مطلب تلاش شده تا مفاهیم کلی و تعاریف جامعی از سبد کابل به شما ارائه گردد تا بتوانید پس از دریافت اطلاعات کامل با اطمینان، بهترین خرید را مناسب با پروژه خود داشته باشید. همچنین در ادامه انواع سبد کابل شامل سبد کابل گالوانیزه، سبد کابل استیل و سبد کابل رنگی را معرفی کرده و در پایان به برخی از سوالات متداول شما پاسخ می‌دهیم.

چکیده محتوا

سبد کابل

محصولات سبد کابل سیدک

قیمت سبد کابل (سینی مش)

با توجه به اینکه سیدک خود تولید کننده سبد کابل می باشد بنابراین قیمت سبد کابل نیز در سیدک بسیار مناسب و مقرون صرفه است. و این امکان وجود دارد که قبل از خرید با مشاورین مجرب و کارآزموده شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک) تماس بگیرید. آنها شما را در تمامی مسیر خرید همراهی خواهند کرد. برای خرید سبد کابل تنها کافیست از طریق شماره 02144891126 با ما تماس بگیرید.

در جدول پایین لیستی از قیمت انواع سینی مش را گفته ایم. برای اطلاع دقیق قیمت ها روی دکمه تماس با سیدک کلیک کنید تا به صورت مستقیم با کارشناسان ما صحبت کنید و از قیمت های به روز سبد کابل مطلع شوید

ردیف کد کالا شرح متر قیمت
1 CB50-100-4/SS304 سبد کابل عرض 100 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 استنلس استیل 304 نگیر 1 1,803,000
2 CB50-200-4/SS304 سبد کابل عرض 200 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 استنلس استیل 304 نگیر 1 2,428,000
3 CB50-300-4/SS304 سبد کابل عرض 300 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 استنلس استیل 304 نگیر 1 3,157,000
4 CB50-400-4/SS304 سبد کابل عرض 400 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 استنلس استیل 304 نگیر 1 3,678,000
5 CB50-500-4/SS304 سبد کابل عرض 500 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 استنلس استیل 304 نگیر 1 4,303,000
6 CB300-50-4/CGV سبد کابل عرض 300 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 پوشش گالوانیزه سرد 1 1,021,000
7 CB400-100-4/CGV سبد کابل عرض 400 میلیمتر با عمق 50 میلیمتر مفتول 4 پوشش گالوانیزه سرد 1 1,165,000

 

سبد کابل چیست؟

سبد کابل چیست

سبد کابل، نوعی سبد ساخته شده از سیم های فولاد ضد زنگ است که با جوش دادن سیم ها به یکدیگر، که به صورت شبکه شبکه  تشکیل می شود. سینی های مش یک راه حل سریع برای پشتیبانی از تعداد زیادی کابل در مراکز داده ، اتاق‌های تجهیزات شبکه و مکان هایی است که ماشین آلات پیچیده ای وجود دارد. مجموع سطح مقطع كابلها نمی توانند از 50٪ مساحت سینی ها بیشتر باشد. اندازه سینی مش برابر با عرض چند برابر عمق بارگیری است. به طور کلی ، اندازه اش زمانی درست است که بعد از بارگیری،  پنجاه درصد سطح مقطع سینی خالی بماند.

عوامل تعیین کننده قیمت سبد نگهدارنده کابل کدامند؟

سبد کابل
 • ابعاد و اندازه: سبدها در انواع و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. ابعاد مختلف ممکن است تأثیر مستقیم در قیمت نهایی آن‌ها داشته باشند.
 • جنس و مواد ساخت: سبدهای کابل ممکن است از فولاد، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و یا فایبر‌گلاس ساخته شوند. هر یک از این جنس‌ها در هزینه‌های تولید و قیمت نهایی تاثیرگذارند.
 • نوع پوشش: برخی سبدها ممکن است با پوشش‌های محافظتی مانند گالوانیزه، روکش پلاستیکی یا رنگ‌آمیزی تولید شوند که این موارد نیز می‌توانند قیمت را تغییر دهند.
 • ظرفیت باربری: قدرت باربری سبد نیز در تعیین قیمت آن تأثیر دارد. سبدهای با ظرفیت باربری بیشتر معمولاً هزینه بالاتری نیز دارند.
 • استانداردها و گواهینامه‌ها: اگر سبد نگهدارنده کابل دارای استانداردها و گواهینامه‌های کیفیت معتبر باشد، ممکن است هزینه تولید آن بیشتر شود و این امر نیز تأثیر بسزایی در قیمت نهایی دارد.
 • نیازهای خاص مشتری: اگر مشتری نیاز به خصوصیات یا تغییرات خاص در سبد داشته باشد، ممکن است قیمت سبد نگه‌دارنده کابل را تحت تأثیر قرار گیرد.

انواع سبد کابل یا سینی مش کابل

سبد ها عموما دو تیپ هستند. یا کربن استیل و یا استنلس استیل است. که این استیل می تواند 304 و یا 316 باشد.مفتول هایی که از کربن استیل هستند نیاز به یک پوشش دارند. که دو تیپ پوشش داریم یکی از این پوشش ها گالوانیزه است. که گالوانیزه خود به دو بخش تقسیم می شود. یعنی گالوانیزه سرد و گرم. که نیاز است پوششی روی ان داده شود که باعص زنگ زدگی مفتول یا سبد نشود.
و یا اینکه به جای گالوانیزه می شود رنگ الکترو استاتیک استفاده شود. زمانی که از پوشش گالوانیزه استفاده می شود. چه سرد و چه گرم،  سبد هادی است. یعنی جریان برق را انتقال می دهد. شاید نیاز باشد یکسری از جاها این جریان انتقال پیدا نکند. اما اگر از رنگ استفاده شود. رنگ غیر هادی است. و یک پوشش دیگر هم وجود دارد. که نیکل کروم است. خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند که این پوشش استیل است. این پوشش خیلی تمیز است و به صورت شاین می باشد. شاید در نظر خیلی از افراد این پوشش استیل بیاید. به عنوان مثال خیلی از آب چکان هایی که در آشپزخانه استفاده می شود از پوشش نیکل کروم استفاده می شود.طراحی سبد گونه سینی مش، باعث میشود تا گرد و خاک کمتری بر رو آنها و سیم ها جمع شده و همچنین تهویه مناسبی برای خارج شدن گرمای تولید شده توسط سیم ها ایجاد میکند و دسترسی به کابل ها را بسیار راحت میکند. ما در شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک)، 3 نوع سبد کابل ارائه می‌کنیم که عبارتند از:

سبد کابل استیل

سبد کابل استیل یکی از انواع سینی مش، تولید شده از آلیاژ  استنلس استیل یا سیم مفتول 304 می باشد. و با استفاده از نیکل آن را آبکاری می کنند. این نوع سبد به گونه ای طراحی شده که در برابر نیروی خمشی و کششی بسیار مقاوم است. و از انعطاف بالایی نیز برخوردار است. همچنین سیدک سبد های کابل استیل را در ابعاد مختلف تولید می‌کند.

سبد کابل استیل

سبد کابل گالوانیزه

سبد کابل گالوانیزه تولید شده از فولاد با روکش گالوانیزه روی است. که با دو روش گالوانیزه گرم و سرد عملیات گالوانیزاسیون انجام می پذیرد. همچنین در ابعاد مختلف تولید شده و با توجه به تعداد کابلی که در سبد قرار می گیرد سایز آن تعیین می شود. چیزی که سبد گابل گالوانیزه را نزد دیگران محبوب کرده صرفه جویی در هرینه ها تا 85 درصد است.

سبد کابل گالوانیزه

سبد کابل رنگی

سبد کابل رنگی نیز آخرین نوع سینی مش می باشد. که مانند نوع های دیگر در ابعاد مختلف تولید می شود. این نوع سبد در دو رنگ سفید و مشکی با استفاده از رنگ کوره ای الکترواستاتیک تولید می شود. این رنگ منجر به افزایش مقاومت سبد کابل در شرایط محیطی سخت خواهد شد.

سبد کابل رنگی

سبد کابل آلومینیوم

این نوع محصول، می‌تواند در شرایط محیطی مختلف به کار برود، اما نکته اینجاست که بسیاری از افراد خرید سبد کابل استیل و گالوانیزه را به دلیل داشتن کیفیت بیشترو قیمت پایین تر، ترجیح می‌دهند. به همین دلیل، این نوع سبد نگهدارنده کابل، کاربرد بالایی در صنایع ندارد.

سبد کابل پلاستیکی

خرید این نوع سینی کابل مش، به دلیل طول عمر کمتر و نداشتن مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی توصیه نمی‌شود. با اینکه بسکت کابل پلاستیکی بسیار سبک و در برابر رطوبت مقاوم است، اما امکان خرابی آن با وارد شدن کوچک‌ترین ضربه وجود دارد.

سبد کابل G

این سبد نگهدارنده کابل در پوشش گالوانیزه، رنگ الکترواستاتیک و فولاد ضد زنگ (ااستنلس ستیل) ارائه شده و کاربرد بالایی در محیط‌های محدود و روی دیوارها برای هدایت کابل و منظم کردن محیط دارد. در واقع، این محصول با توجه به نوع طراحی، برای استفاده در محیط‌های اداری و زیر سقف کاذب بهترین گزینه است.

سبد کابل زیر میزی

در صورت تمایل برای منظم‌کردن کابل‌ها در محیط اداری، استفاده از سبد کابل زیر میزی بهترین انتخاب است. این نوع سبد کابل در اندازه‌های مختلفی تولید شده و دارای مقاومت و انعطاف‌پذیری بالایی است. یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای سبد کابل زیر میزی، نصب آسان و عدم نیاز به پیچ و مهره است.

خرید سبد کابل سیدک

با توجه به نوسانت بازارفلزات و سایر متریال های به کار رفته در سبد کابل نمی توانیم قیمت دقیقی در سایت قرار دهیم. بنابراین بهتر است برای اطلاع از قیمت سبد کابل با کارشناسان سیدک تماس بگیرید. آنها به صورت دقیق قیمت های به روز سینی مش را به شما خواهند گفت. همچنین می توانید از مشاوره رایگان قبل از خرید نیز استفاده کنید. تنها کافیست با شماره 02144891126 تماس بگیرید. امیدواریم که مقاله بالا برایتان مفید بوده باشه. سلامت و پیروز باشید، شرکت سامان ایده پردازان کاوش (سیدک) بعنوان  اولین طراح و تولید کننده سبد کابل در ایران با سال ها سابقه تولید و فروش سبد کابل در سراسر کشور و هزاران پروژه برتر و همکاری با برند های معتبر مفتخر است با تمامی کسب و کار ها و کارفرمایان محترم همکاری نماید. تفاوت کیفیت و قیمت را با سیدک تجربه نمایید. همچنین شرکت ما خدمات مرتبط با سبد کابل شامل تولید انواع اتصالات، لوازم جانبی، ساپورت و برش دادن سبد کابل را ارائه می‌دهد.

ویژگی های سبد کابل یا سینی کابل مش چیست؟

 • سینی های مش مقاومت بالایی برای پشتیبانی از میزان بالایی از کابل های شبکه دارند
 • مقاومت در مقابل گرما به دلیل گالوانیزاسیون و پوشش دهی با رنگ کوره ای قابل توجه میباشد.
 • طراحی باز این سبد ها به دلیل امکان حرکت کابل ها، تهویه هوا و کاهش جمع شدن گرد و غبار روی کابل ها بسیار مفید است.
 • در مواجهه با موانع قابلیت برش، فرم دهی و تغییر مسیر برای این سبد ها ممکن است.
 • موجود در سایز های مختلف بسته به نوع کاربری
 • نبود گوشه های تیز و برنده باعث حفظ کابل ها از آسیب میشود.
 • با کمک لوازم جانبی و اتصالات ، قابلیت نصب آسان را دارد.

مزیت های استفاده از سبد کابل چیست؟

سبد کابل مناسب استفاده در مکان های مختلفی مانند مرتب سازی کابل های فیبر نوری در دیتاسنترها، کابل های اینترنت در ادارات و یا مناسب استفاده در شرایط سخت آب و هوایی همچون میدان های نفتی و گازی است. برای استفاده از سبد کابل گزینه های مختلفی برای استفاده در اختیار دارید مانند سبد کابل استیل، سبد کابل گالوانیزه و سبد کابل رنگی که می توانید با توجه به محل مورد نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مزیت سبد کابل
 • صرفه جویی در زمان و هزینه

با توجه به شکل سبد کابل که مواد اولیه کمتری برای ساخت آن مصرف می شود، زمان آماده سازی و هزینه تمام شده آن هم کمتر است.

 • قابل استفاده در حالت های مختلف

با توجه مکانی که نیاز سبد کابل حس می شود می تواند در حالت های مختلف سبد کابل را نصب کنید، می توانید با نصب نگهدارنده دیواری، سبد کابل را بر روی دیوار نصب کنید ویا با نصب نگهدارنده سقفی سبد کابل، آن را بر روی دیوار قرار دهید یا حتی می توانید با نگهدارنده زمینی، سبد کابل را بر روی زمین قرار دهید.

 • قابلیت نصب سریع

بدلیل تنوع اتصالات و نگهدارنده های مختلف نصب سبد کابل، کار نصب آن بسیار آسان خواهد بود با هر مقدار مهارت فنی و حداقل ابزار که شخص نصب کننده دارا است.

 • مدیریت آسان کابل ها

بدلیل فضای خالی زیاد در سبد های کابل تقسیم کردن کابل ها و گرفتن ورودی و خروجی برای سیستم ها کار بسیار آسانی است.

 • جلوگیری از داغ شدن کابل ها

بدلیل فضای موجود در سبد کابل تجمع حرارت در کابل ها به کمترین حد خود میرسد.

 • حل معضل جوندگان

در سبد های کابل به دلیل نبود فضای مناسب برای حرکت جوندگان، این معضل که باعث آسیب های مختلف به کابل ها و سیستم های متصل به آنها می شد به طور کامل رفع شده است.

 • امکان عیب یابی و تعمیر سریع در صورت نیاز

با توجه به در دید بودن کابل ها در صورت وجود مشکل، عیب یابی و تعمیر کابل ها به کمترین زمان ممکن خود کاهش یافته است.

 • وزن کمتر بدون کم شدن مقاومت

با توجه به اینکه قطعات و مواد مصرفی کمتری در این محصول به کار رفته است اما در مقاومت آن تغییری ایجاد نشده.

برش دادن سبد کابل چگونه است؟

برای برش سبد کابل، در اولین قدم، داشتن اطلاعات کافی در این زمینه لازم است. توصیه می‌شود از افراد متخصص کمک گرفته و یا نسبت به دیدن ویدیوهای آموزشی در این زمینه اقدام کنید. با در نظر گرفتن این موارد، از بروز مشکل در هنگام برش سبد کابل جلوگیری می‌شود. در صورت تمایل برای اطلاع از نحوه برش بسکت کابل، موارد زیر را بررسی کنید:

1- اولین روش برای برش دادن سبد کابل، استفاده از ابزار برش است. این ابزار، قابلیت برش‌دادن سیم‌های فلزی را با دقت بالا دارد. در این روش، ابتدا باید سبد کابل را در محل مناسب قرار داده و با استفاده از ابزار، سیم‌های آن را برش دهید.

2- یکی دیگر از روش‌های برش‌دادن سبد کابل، استفاده از دستگاه برش لیزری است. این دستگاه، با استفاده از یک پرتو لیزری، می‌تواند سیم‌های سبد کابل را با دقت بالا و به صورت خودکار برش دهد. با استفاده از این روش، می‌توانید به راحتی و با دقت بالا، سیم‌های سبد کابل را برش دهید.

3- برای برش سبد نگهدارنده کابل می‌توان از فرز هم استفاده کرد. این روش دقت کار شما را افزایش داده و به راحتی انجام می‌شود. اما در هنگام استفاده از فرز، تمام نکات ایمنی را رعایت کرده تا مشکلی برای شما بروز نکند.

برای برش‌دادن سبد کابل، بهتر است از روشی با دقت بالا و ابزار مناسب، استفاده کنید. همچنین، برای انجام هر یک از این روش‌ها، رعایت تمام نکات ایمنی مثل داشتن دستکش اهمیت زیادی دارد. توجه به این نکته، می‌تواند از بروز مشکل برای سلامتی شما جلوگیری کند.

تولید سبد کابل چگونه است؟

سبد کابل با روش‌های مختلف تولید می‌شود، اولین روش تولید آن، استفاده از ماشین‌آلات تولیدی است. این ماشین‌آلات، با استفاده از قالب‌های مناسب، می‌توانند سینی کابل مش را با اندازه و ابعاد مختلف تولید کنند. برای ساخت سبد کابل با استفاده از این روش، ابتدا باید طرح موردنظر را بر روی قالب قرار داده و مواد اولیه مانند فلزات، روی قالب ریخته شود. سپس با استفاده از ماشین‌آلات تولیدی، سیم‌های فلزی به شکل سبد کابل خم می‌شوند و با دقت بالا، جهت تولید سبد نگهدارنده کابل متصل می‌شوند.

روش دیگری که برای تولید سبد کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد، به‌کارگیری دستگاه‌های تمام‌خودکار است. این دستگاه‌ها، با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، می‌توانند سبد کابل را به صورت خودکار تولید کنند. در این روش، ابتدا باید طرح موردنظر را به دستگاه وارد کرده و مواد اولیه را در دستگاه قرار داد. سپس دستگاه با استفاده از پردازشگرهای مختلف و سنسورهای حسگر، سیم‌های فلزی را به شکل سبد کابل خم کرده و با دقت بالایی، متصل می‌کند.

علاوه‌بر این دو روش، روش دیگری که برای تولید سبد کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از دستگاه‌های نوری است. این دستگاه‌ها، با استفاده از یک پرتو نوری، می‌توانند سیم‌های فلزی را به شکل سبد کابل خم کرده و به دقت بالایی، متصل کنند. این روش، به دلیل دقت بالا و سرعت بالای تولید، برای ساخت سینی کابل به صورت انبوه، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد استفاده سبد کابل

بهترین سبد کابل

1. سبد کابل استفاده می‌شود برای سازماندهی و مدیریت کابل‌ها در ساختمان‌ها و صنایع.
2.آنها کابل‌ها را از تداخل و گره خوردن جلوگیری می‌کنند و به عنوان یک پوشش محافظ برای کابل‌ها عمل می‌کنند.
3.سبد کابل نصب و راه‌اندازی سریع کابل‌ها را فراهم می‌کند و در تهویه مناسب کابل‌ها نقش دارد.
4.در صنایع سنگین و محیط‌های سخت، سبد کابل برای حمایت و مدیریت کابل‌ها استفاده می‌شود.
5.همچنین، در ساختمان‌های تجاری و اداری، سبد کابل برای نصب و مدیریت کابل‌ها استفاده می‌شود.

نصب سبد کابل جگونه به صورت زیر انجام می‌شود

1.آماده‌سازی: ابتدا نقاط نصب سبد کابل مشخص می‌شوند و سطح نصب تمیز و آماده می‌شود.
2.نصب سبد: سبد کابل به وسیله پیچ‌ها یا پرچ‌ها به سطح نصب متصل می‌شود. ابتدا پیچ‌ها در نقاط مورد نظر در سبد قرار داده می‌شوند و سپس سبد روی آنها قرار می‌گیرد و با استفاده از پرچ‌ها یا پیچ‌ها به سطح نصب متصل می‌شود.
3.تنظیم و مرتب‌سازی: کابل‌ها درون سبد قرار داده می‌شوند و برای جلوگیری از تداخل و گره خوردن به طور منظم و مرتب در سبد قرار می‌گیرند.
این روش( نصب سبد کابل ) به صورت معمول در صنایع و ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

کابل

سبدهای کابل از چه جنسی هستند؟

 • سینی های مش مقاومت بالایی برای پشتیبانی از میزان بالایی از کابل های شبکه دارند
 • مقاومت در مقابل گرما به دلیل گالوانیزاسیون و پوشش دهی با رنگ کوره ای قابل توجه میباشد.
 • طراحی باز این سبد ها به دلیل امکان حرکت کابل ها، تهویه هوا و کاهش جمع شدن گرد و غبار روی کابل ها بسیار مفید است.
 • در مواجهه با موانع قابلیت برش، فرم دهی و تغییر مسیر برای این سبد ها ممکن است.
 • موجود در سایز های مختلف بسته به نوع کاربری
 • نبود گوشه های تیز و برنده باعث حفظ کابل ها از آسیب میشود.
 • با کمک لوازم جانبی و اتصالات ، قابلیت نصب آسان را دارد.
جنس سبد کابل
 • سینی مش از جنس فولاد

سینی های مش از جنس فولاد طی یک فرایند خاص از فولاد های با کیفیت ساخته میشوند. شکل گیری و اکستروژن باعث افزایش مقاومت مکانیکی میشود. مهم ترین فایده سینی مش فولادی مقاومت بالا و هزینه ی پایین آن هاست. از معایب سینی مش فولادی میتوان به وزن زیاد این سینی ها، هدایت الکتریکی پایین و مقاومت به نسبت پایین این سینی ها در برابر خوردگی اشاره نمود. این نرخ خوردگی به عوامل متعددی وابسته است. عواملی مثل محیط، پوشش یا محافظت اعمال شده از جمله ی این موارد هستند. همچنین میتوان برای محافظت از این سینی ها از پوشش دهی استفاده نمود. مثل گالوانیزه کردن سینی ها یا استفاده از اپوکسی.

 • سینی های مش از جنس فولاد ضد زنگ

سینی های از جنس فولاد ضد زنگ نیز ویژگی های بخصوصی دارند. فولاد ضد زنگ در دمای بالا قدرت عملکرد بالایی از خود ارائه میکنند. سینی های کابل از جنس فولاد ضد زنگ AISI-316 می‌باشد. فولاد ضد زنگ در دمای بالا در برابر مواد رنگرزی ، مواد شیمیایی آلی و مواد شیمیایی غیرآلی مقاوم است.

 • سبد کابل فلزی

سبدهای کابل فلزی به دلیل مقاومت بالا، قابلیت انعطاف‌پذیری، ظاهر زیبا و نصب آسان، کاربرد بالایی دارند. این سبدها می‌توانند از جنس استیل، آلومینیوم، فولاد و یا فلزات دیگری باشند. از مزایای سبدهای کابل فلزی، می‌توان به مقاومت در برابر ضربه، قابلیت تحمل دمای بالا و ضد آب‌بودن آنها اشاره کرد. در کنار این، سبدهای نگهدارنده کابل فلزی، در برابر رطوبت محیط مقاومت بالایی دارند، به همین دلیل توسط بسیاری از افراد در شرایطی مثل کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولید مواد غذایی به‌کار می‌روند.

 • سبد کابل پلاستیکی

سبدهای کابل پلاستیکی دارای مقاومت نسبتا کمتری در برابر شرایط محیطی هستند، با این حال به صورت سبک تولید شده و قیمت کمتری دارند. این محصولات معمولا از جنس پلی‌اتیلن و یا پلی‌پروپیلن تولید می‌شوند.

 • سبد کابل فایبر گلاس

سبد کابل فایبرگلاس در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی، مقاومت بالایی داشته و وزن بسیار کمی دارد. اما طول عمر این نوع محصول، از سبدهای فلزی کمتر و استفاده از آنها صرفه اقتصادی ندارد. برای انتخاب محصول مناسب، شرایط محیطی و کاربرد را به دقت بررسی کرده و با توجه به ویژگی‌های انواع سبد کابل بر اساس جنس بدنه، بهترین محصول را خریداری کنید.

آیا استانداردی برای سینی مش وجود دارد؟

برای سینی های مش به طور کلی 4 استاندارد وجود دارد. این استاندارد ها شامل موارد زیر میشوند:

 • استاندارد VE, Metal Cable Tray Systems

الزامات فنی مربوط به ساخت ، آزمایش و عملکرد سیستم های سینی مش فلزی را فراهم می کند. این اولین تلاش مشترک NEMA و CSA International برای تعیین یک استاندارد برای سبد های فلزی در هر دو روش NEMA و CSA است.

 • استاندارد VE2, Metal Cable Tray Installation Guideline

حمل و نقل ، ذخیره سازی و نصب سیستم های سینی مش فلزی را نشان می دهد. اطلاعات مربوط به نگهداری و اصلاح سیستم نیز ارائه شده است.

 • استاندارد UL 568, Nonmetallic Cable Tray Systems

این استاندارد الزامات مربوط به سینی های کابل غیر فلزی و اتصالات مرتبط را که برای استفاده مطابق با قوانین کد برق کانادا (CEC) قسمت 1 و کد ملی برق ® (NEC) طراحی شده اند ، مشخص می کند.

 • استاندارد FG1, Fiberglass Cable Tray Systems

الزامات ساخت و آزمایش سیستم های غیر فلزی مداوم و کامل نردبان ، سینی های مش تهویه ، کف جامد یا سینی های نوع کانال را پوشش می دهد ، که برای پشتیبانی از کابل های برق یا کنترل یا هر دو مورد استفاده شده است. NEMA FG-1 به عنوان یک استاندارد منتشر شده در نوامبر 2017 لغو شد.

انواع اتصالات به کار رفته در فرآیند نصب سبد های کابل

ابزار اتصال

 

سبد های کابل برای اینکه به هم متصل بشوند، نیاز به ابزار و تجهیزاتی دارند. اسم این ابزار اتصالات (KITT) است. اتصالات سیستم کابل یکی از مهمترین قطعات آن میباشند و میتوانند امنیت و کارایی سیستم کابل را افزایش داده و استفاده درست و دقت در نصب آن میتواند طول عمر سیستم راه افزایش دهد. جنس این نوع اتصالات از ورق کربن استیل 7st-3 و استیل ضد زنگ 304L-316L ساخته شده اند دارای مقاومت بالا و ضریب انتقال گرمای بالایی هستند و آنها را با گالوانیزه سرد  و یا نیکل کروم میپوشانند تا هم به زیبایی آن بیافزایند و هم به خاصیت ضد زنگ بودن آن. ضخامت ورقه هایی که این اتصالات از آنها ساخته شده است ، 2 میلیمتر بوده و وزن کمی دارند.

ابزار نصب

 

در کل سینی مش را در چند محل میشود نصب کرد. بر روی دیوار، سقف و یا نصب زمینی. برای نصب کردن سینی مش در هر کدام از این محل ها، نیاز به نگهدارنده هایی است تا بتوانند با زاویه درست، به طور بهینه وزن سینی های مش را تحمل کرده و از این اطمینان حاصل کنند که در هر شرایطی سیستم مدیریت کابل از جا در نیامده و سر جای خود میماند. ما در ادامه می خواهیم یک بررسی کلی از انواع نگهدارنده ها داشته باشیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید.

 

نگهدارنده دیواری

 

نگهدارنده های دیواری ما  به طور کلی به 3 دسته تقسیم میشوند. تمام این نگهدارنده ها توسط تیم شرکت ایده پردازان کاوش (سیدک) منطبق بر استاندارد شرکت Cablo fill  آمریکا طراحی و تولید گردیده است. نام این دسته ها عبارت است از BS, UBS و HS.

1- نگهدارنده نوع BS

این نوع نگهدارنده سینی های مش با استفاده از پیچ و مهره به دیوار ها وصل شده و مناسب استفاده سبد تا عرض 300mm میلی متر هستند که در واقع سبک می باشند و برای کابل های سبک وزن به کار میروند. جنس این نوع نگهدارنده میتواند از ورق کربن استیل ST-37  و یا ورق استیل ضد زنگ 304L -316L باشد. برای نگهدارنده ای که از جنس استیل ضد زنگ باشد پوشش این نوع نگهدارنده میتواند از رنگ الکترواستاتیک (کوره ای)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و یا نیکل کروم باشد. طول آن با توجه به عرض سبد تعیین میشود و عرض آن 3.5 سانتی متر  و ارتفاع آنها میتواند از 10 الی 30 سانتی متر باشد. طراحی خاص سبد های کابل، باعث شده تا نیازی به پیچ و مهره برای اتصال این نگهدارنده نباشد و با استفاده از طرح چنگک مانند بتوان نصب را انجام داد.

نگهدارنده دیواری

2- نگهدارنده نوع UBS

این نوع نگهدارنده سینی مش، مانند مدل BS، با استفاده از پیچ و مهره به دیوار متصل شده و علاوه بر  آن میتوانید برای نصب کردن آنرا به دیوار جوش بدهید. به خاطر طراحی چنگکی آن، نیازی به استفاده از پیچ و مهره برای نصب سبد کابل بر روی آن نیست. کاربرد این نگهدارنده با سیم های سنگین تر است و با سبد های کابل با عرض بزرگتر از 300 میلی متر باید استفاده گردد.

نگهدارنده دیواری سبد کابل ubs

3- نگهدارنده نوع HS

این نوع نگهدارنده هم برای استفاده زمینی مصرف شده و هم بر روی دیوار استفاده میشود. نصب آن میتواند با استفاده از پیچ و مهره باشد و یا با استفاده از جوش کاری نصب گردد. ارتفاع آن 6/2  سانتی متر میباشد و عرض آن  5/5 سانتی متر. جنس آن میتواند یا  از استیل ضد زنگ باشد و یا از استیل کربن باشد که در آن صورت به پوششی نیاز است تا از استیل کربن در برابر زنگ زدن محافظت کند. پوشش هایی که ما به شما ارائه میکنیم، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، نیکل کروم و رنگ الکترواستاتیک (کوره ای) هستند. به خاطر طراحی چنگکی این نوع نگهدارنده، برای نصب سبد کابل بر روی آن نیازی به استفاده از پیچ و مهره نیست.

نگهدارنده دیواری سبد کابل hs

نگهدارنده سقفی سبد کابل

 • نگهدارنده سقفی CS

این مدل از نگهدارنده، برای نصب قائم سبد های کابل بر روی سقف طراحی شده است. نحوه نصب خود نگهدارنده به این صورت است که  با استفاده از دو میله که به داخل سقف رفته و سپس مهره ها به آن پیچ شده تا آنرا در جای خود سفت و محکم کند. استفاده این مدل نگهدارنده با سبد های کابل از عرض 50 میلی متر (سبک) الی 600 میلی متر  است و با تمام محصولات شرکت سیدک سازگاری دارد. جنس آن میتواند از ورقه های 1 یا 2 میلی متری  استیل ضد زنگ 304L  و یا  316L و یا ورقه استیل کربن   ST-37  باشد که با پوشش های رنگ الکترواستاتیک( کوره ای)، گالوانیزه گرم، گالوانیزه سرد ارائه میشوند. این مدل از نگهدارنده سبد های کابل به دلیل طراحی چنگکی آن برای پشتیبانی نیازی به پیچ و مهره نداشته و نصب سریع و آسانی خواهد داشت. عرض این محصول 5/3 سانتی متر و ارتفاع آن 5/2 سانتی متر میباشد. طول محصول با توجه به طول سبد کابل مورد استفاده مشخص می‌شود.

نگهدارنده-سقفی سبد کابل cs

نگهدارنده زمینی سبد کابل

 • نگهدارنده زمینی UFS

نگه دارنده زمینی UFS توسط شرکت سامان ایده پردازان کاوش(سیدک) مخصوص استفاده با سبد های کابل طراحی شده و طراحی آن طبق استاندارد شرکت Cablo fill آمریکا طراحی و تولید شده است. نگه دارنده های زمینی کابل بیشتر برای مدیریت و عبور سبد های کابل در زیر کف های کاذب استفاده می‌شوند. این نگهدارنده با استفاده از پیچ و مهره به زمین وصل شده و به دلیل طراحی چنگکی آن  پس از نصب برای پشتیبانی از سبد نیازی به پیچ و مهره ندارد و نصب آن سریع و آسان خواهد بود.

این سینی مش از ارتفاع 2 الی 10 سانتی متر متغیر است با توجه به نیاز شما میتوان از ارتفاع مناسب کابل استفاده کرد. جنس آن میتواند از استیل ضد زنگ 304L یا 316L و یا استیل کربن ST-37 باشد که با آن پیشنهاد میشود یکی از پوشش های مقاوم رنگ الکترواستاتیک(کوره ای ) ، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و کروم نیکل باشد. این سبد کابل دارای عرض 5/2 سانتی متری میباشد برای ارتفاع های بالاتر 10 سانتی متر باید به ما سفارش بدهید تا برایتان در سایز سفارشی آنرا تولید کنیم.

نگهدارنده زمینی ufs

درپوش سبد کابل

با اینکه سینی مش محافظت بسیار خوبی از کابل ها میکند، بازهم میتواند در بعضی جاها کافی نباشد و نیاز به محافظت مراقبت بیشتر از کابل ها وجود دارد. یا اینکه صرفا میخواهید که سیستم مدیریت کابل شما مرتب تر و تمیز تر باشد و زیبایی بصری بیشتری داشته باشد. جنس درپوش های سبد کابل میتواند از استیل ضد زنگ 304L و یا 316L با ضخامت حدودا 1 میلیمتر و یا استیل کربن با استفاده یکی از پوشش های رنگ الکترواستاتیک(کوره ای)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و یا کروم نیکل باشد. این محصول به صورت استاندارد دارای ابعادی با طول 200 سانتی متر، عرض مطابق با سبد مصرفی و ارتفاع 4 یا 6 سانتی متر است. اما تمام ابعاد میتواند با توجه به ابعاد محصول تغییر کند.

درپوش سبد کابل

هدایتگر کابل

وقتی که ما نگهدارنده ها و سبد های کابل را نصب می‌کنیم، نوبت کشیده شدن صفحات از داخل آنها شده تا سیستم مدیریت کابل شما کامل شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که کابل ها برای ورود و یا خروج به سبد های کابل، در زوایای ایجاد شده میشکنند و در طول زمان به آنها آسیب نخورده و از بین میروند. راه حل این موضوع، یک قطعه کوچک به نام هدایتگر کابل است که به صورت یک قطعه قوس دار است که یک سر آن داخل سبد کابل قرار گرفته و سر دگر آن بیرون آن قرار میگیرد تا به راحتی بتوان کابل ها را از آنجا وارد و خارج کرد و اطمینان داشته باشین که با اینکار به کابل های شما آسیبی نمیرسد.

این روپوش میتواند از 3 جنس استیل ضد زنگ 304L ، 316L و استیل کربن تولید شود که در صورتی که از استیل کربن استفاده شود، نیاز به پوششی برای جلوگیری از زنگ زدگی محصول و مقاوم تر کردن آن است که ما از 4 پوشش رنگ الکترواستاتیک (کوره ای)، گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و در آخر نیکل کروم استفاده می‌کنیم. ضخامت ورق استفاده شده بین 1 الی 25/1 میلی متر است و ابعاد آن عبارت است از طول 17 سانتی متر و عرض 9 سانتی متر است.

هدایتگر سبد کابل
لوازم جانبی سبد کابل

سوالات متداول سبد کابل

فهرست

چکیده محتوا

بیشتر
× مشاوره آنلاین