آشنایی کامل با نصب سبد کابل گالوانیزه

نصب سبد کابل گالوانیزه

در مکان هایی چون اتاق های تجهیزات شبکه و مکان هایی با ماشین آلات پیچیده، معمولا حجم زیادی کابل وجود دارد. مدیریت کابل ها به نحوی که به آنها آسیبی نرسد و در طول زمان دچار مشکل نشوند، کار دشواری است. از همین رو، استفاده از سبد کابل گالوانیزه بشدت توصیه می شود. نصب سبد کابل گالوانیزه زمان و هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر سبدهای کابل دارد. این سبدها از فولاد ضدزنگ ساخته شده و روکشی از جنس گالوانیزه روی دارند. با استفاده از این سبدها می توانید به راحتی کابل های محل کار خود را مدیریت کرده و از آنها محافظت کنید. همچنین این سبد ها در هر اندازه ای، با توجه به حجم کابل های شما، قابل سفارش هستند. نصب سبد کابل گالوانیزه نیازمند ابزار و شیوه نصب خاصی می باشد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

نحوه نصب سبد کابل گالوانیزه به چه صورت است؟

نصب سبد کابل، نیازمند ابزاری هایی همچون مفتول بر، اتصالات، ساپورت ها و متعلفات است. برای نصب سبد نیاز به رعایت استانداردهای مشخصی می باشد. اولین گام در نصب این سبد ها، تعیین مسیر تاسیسات برقی می باشد. قبل از نصب، مسیر تقریبی اجرای سینی کابل ها باید تخمین زده شود. همچنین نوع موارد مورد نیاز برای نصب سبدها مانند پیچ و مهره و ساپورت نیز، باید تعیین شوند. به علاوه تعداد این موارد نیز قبل از نصب سبد کابل گالوانیزه باید محاسبه شوند. توجه داشته باشید که نحوه نصب این سبدها دارای انواع مختلفی می باشند که عبارتند از: نصب بر روی دیوار، نصب بر روی سقف و زیر سقف کاذب، نصب بر روی کف، نصب زیر کف کاذب، نصب بر روی رک، نصب بر روی بدنه دستگاه و نصب بر روی عرشه فولادی. در تعیین نحوه نصب سبد کابل، باید به مکان مورد نظر، مسیر کابل ها، حجم ها و دیگر موارد توجه داشته باشید.

نصب سبد کابل گالوانیزه

آیا نصب و اجرای سبد کابل گالوانیزه کار دشواری است؟

همانطور که پیشتر نیز ذکر شد، نصب سبدهای کابل نیازمند ابزار و رعایت استانداردهای خاصی است و دارای شیوه های نصب مختلفی می باشد. همین عوامل نصب سبد کابل گالوانیزه را به امری تخصصی تبدیل کرده اند. از این رو توصیه می شود برای نصب این سبدها، حتما به شرکت هایی متخصص و مجرب در این زمینه مراجعه کنید. لازم به ذکر است که شرکت سیدکو، اولین تولیدکننده سبد کابل و طراح و تولیدکننده و مجری سیستم نوین مهاربندی در ایران می باشد. این شرکت، بهترین خدمات را در زمینه مهاربندی و نصب سبد کابل گالوانیزه ارائه می دهد. به علاوه، سرعت و مهارت متخصصین این شرکت در نصب سبدها، کاملا تضمین شده می باشد. اگر برای محل کار خود نیاز به هرگونه سبد کابل و خدمات نصب آن داشته باشید، می توانید به راحتی با شماره های تماس سیدکو ارتباط برقرار کرده و از خدمات با کیفیت آنها، با قیمتی مناسب، بهره مند شوید. تولید سبد کابل

پروژه سیستم مهاربندی کابل مبین نت

چه ابزارهایی برای نصب سبد کابل گالوانیزه نیاز هستند؟

به طور کلی ابزار نصب سبد کابل گالوانیزه عبارتند از: نگهدارنده دیواری، نگهدارنده سقفی سبد کابل و نگهدارنده زمینی سبد کابل. نگهدارنده دیواری سبد کابل، خود دارای سه نوع می باشد که عبارتند از: UBS، BS و HS. نگهدارنده های دیواری نوع UBS، با استفاده از پیچ و مهره به دیوار متصل شده و برای نگهداری کابل های سبک بسیار مناسب هستند. همچنین برای نصب سبد کابل گالوانیزه بر روی آنها، نیازی به پیچ و مهره نبوده و نصب از طریق طرح چنگکی آن صورت می گیرد. نگهدارنده های BS نیز نحوه نصبی شبیه به نگهدارنده های UBS دارند، با این تفاوت که از این نگهدارنده ها برای کابل های سنگین استفاده می شود. نوع HS نیز هم برای استفاده زمینی و هم دیواری، قابل استفاده هستند.

سینی و سبد کابل

نصب سبد کابل گالوانیزه بر روی سقف توسط سیدکو به چه صورت است؟

به طور کلی ابزار نصب سبد کابل گالوانیزه عبارتند از: نگهدارنده دیواری، نگهدارنده سقفی سبد کابل و نگهدارنده زمینی سبد کابل. نگهدارنده دیواری سبد کابل، خود دارای سه نوع می باشد که عبارتند از: UBS، BS و HS. نگهدارنده های دیواری نوع UBS، با استفاده از پیچ و مهره به دیوار متصل شده و برای نگهداری کابل های سبک بسیار مناسب هستند. همچنین برای نصب سبد کابل گالوانیزه بر روی آنها، نیازی به پیچ و مهره نبوده و نصب از طریق طرح چنگکی آن صورت می گیرد. نگهدارنده های BS نیز نحوه نصبی شبیه به نگهدارنده های UBS دارند، با این تفاوت که از این نگهدارنده ها برای کابل های سنگین استفاده می شود. نوع HS نیز هم برای استفاده زمینی و هم دیواری، قابل استفاده هستند. خرید سبد کابل

پروژه سیستم مهاربندی رویال سعادت آباد

نصب سبد کابل گالوانیزه بر روی کف توسط سیدکو به چه صورت است؟

برای نصب سبد کابل گالوانیزه بر روی کف، از نگهدارنده های زمینی استفاده می شود که شرکت سیدکو، نگهدارنده زمینی UFS را برای این کار طراحی کرده است. معمولا سبدهای کابل را در هنگام نصب بر روی کف، در زیر کف های کاذب نصب می کنند.

جمع بندی

در مکان هایی که بدلیل استفاده از تجهیزات پیچیده و مختلف، حجم زیادی کابل وجود دارد، بهترین راه برای مدیریت آنها و جلوگیری از آسیب رسیدن به آنها، استفاده از سبدهای کابل است. نصب سبد کابل گالوانیزه نیازمند رعایت استانداردهایی مشخص و استفاده از ابزاری خاص می باشد. برای نصب آنها، شیوه های مختلفی وجود دارند که با توجه به حجم کابل ها و مکان خود، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشتهٔ پیشین
سبد کابل بهتر است یا سینی کابل
نوشتهٔ بعدی
قیمت سبد کابل رنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات اخیر

فهرست
بیشتر
× مشاوره آنلاین