انواع سینی کابل را میشناسید؟

تصویر شاخص معرفی انواع سینی کابل

معرفی انواع سینی کابل

آیا انواع سینی کابل را میشناسید؟ شرکت سامان ایده پردازان کاوش (سیدک) بعنوان اولین تولید کننده سبد کابل در ایران در تلاش است که امروز با استفاده از این مقاله شما را با تعدادی از انواع مختلف سینی های کابل آشنا کند.

سبد کابل

یکی از انواع سینی کابل، سبد کابل است. سبد کابل، نوعی سینی کابل  است که با استفاده از سیم های فولاد ضد زنگ که به همدیگر جوش خورده اند، ساخته میشود. سینی های کابل یک روش سریع و کارآمد برای پشتیبانی از سیم ها به خصوص سیم های ارتباطی و فیبر نوری است. این نوع سینی کابل به دلیل ساختار سبد مانندش قابلیت انتقال حرارت بالایی دارد و برای جلوگیری از آسیب دیدن کابل های حساس به تغییر دما و پشتیبانی از آنها بسیار مناسب است. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجب به سبد کابل ها و خدماتی که شرکت سیدک ارایۀ میدهد، کافیست با ما در ارتباط باشید.


مشاوره رایگان

انواع سبد کابل

سینی کابل نردبانی

یکی دیگر از انواع سینی های کابل، سینی کابل نردبانی است. سینی کابل نردبانی، تشکیل شده از دو قطعه طولی و یک قطعه عرضی است که آن دو را به هم متصل میکند. این نوع سینی کابل بیشتر برای پشتیبانی از کابل های کنترل (فرمان) و یا کابل های قدرت استفاده میشوند. این نوع سینی کابل به دلیل شکلی که دارد قابلیت پشتیبانی از کابل های سنگین وزن را دارد و همچنین به دلیل داشتن فضای خالی زیاد، قابلیت انتقال حرارت بالایی دارد. قطعه وسطی این نوع سینی کابل، یک لبه دارد که به دو حالتی که لبه به سمت بیرون باشد یا لبه به سمت داخل باشد نصب شده و از جهت لبه صرفا برای پشتیبانی بهتر از کابل ها در حالت های مختلف و به خصوص در صورتی که نیاز است کابل ها در ارتفاع حرکت کنند استفاده میشود.

سینی کابل نردبانی

سینی کابل تک ریلی

یکی دیگر از انواع سینی های کابل، سینی کابل تک ریلی است. سینی کابل تک ریلی، متشکل از یک قطعه مکعب مستطیل در وسط است که دو طرف آن دو گیره L شکل قرار گرفته است. این نوع سینی کابل بیشتر برای پشتیبانی از کابل های سبکتر استفاده میشود و برای کابل های سنگین به هیچ وجه مناسب نیست. مزیتی که این نوع سینی کابل دارد، این است که به دلیل اینکه به جای نصب دو ریل، یک ریل لازم دارد، نصب آن بسیار سریعتر و آسان تر است و همچنین از نظر اقتصادی به صرفه تر است از انواع دیگر سینی های کابلی که استفاده میتوان کرد.

سینی کابل تک ریلی

سینی کابل کانالی

یکی دیگر از انواع سینی کابل، سینی کابل کانالی است. سینی کابل کانالی، سینی کابلی است که تنها از یک قطعه کانال شکل تشکیل شده که به دو صورت تهویه شده و یا کامل تولید میشوند. این نوع سینی کابل برای استفاده در انواع صنایع  طراحی شده و  در هر جایی که به پشتیبانی یک کابل نیرو، مدار و یا چند کابل کنترل نیاز است به کار میرود. البته استفاده آن به اینجا ختم نشده و میتوان از آن برای پشتیبانی از کابل های کامپیوتر، تلفن، ارطباطات داده و فیبرنوری اسنفاده کرد. سایز کوچک و کامپکت این نوع سینی کابل، اتصال آن به ابزار دیگر و همینطور نصب آن را بسیار ساده کرده و از نظر زمانی و اقتصادی بسیار به صرفه است.

سینی کابل کانالی

سینی کابل فایبر گلاس

سینی های کابل فایبر گلاس مقاومت خود را در صنایع گاز و نفت اثبات کرده اند. با اینکه وزن انها یک سوم استیل است، مقاومتشان اندازه استیل است و اضافه بر آن، نارسانایی گرمایی، الکتریکی و مغناطیسی دارند. این باعث میشود که وقتی برای پشتیبانی کابل های فشار قوی استفاده میشود، مشکلات جانبی پیش نیاید و از میدان‌های الکترومغناطیسی آنها تاثییر نمیپذیرد. اما این خاصیت خودش یک هزینه ای دارد و آن این است که به طورکامل امواج رادیویی و رادار و حتی ماکروویو هارا از خود عبور میدهد که باعث میشود برای استفاده کابل های ارتباطی ناماسب باشد زیرا کابل ها به راحتی میتوانند تحت تاثییر امواج محیط قرار بگیرند. به دلیل وزن سبک ترش از استیل، نصبش آسان تر است و یاعث می‌شود از حوادث مربوط به بلند کردن و نصب کابلهای سنگین تا حدخوبی جلوگیری شود.

سینی کابل فایبرگلاس

سینی کابل نرده ای

سینی کابل نرده ای که که با نام آبشخور هم شناخته میشود، متشکل از 2 قطعه طولی است که در قسمت پایینی آن، تعداد زیادی قطعه های عرضی به صورت ممتد و پشت سر هم نصب شده  که میتواند  به همراه سینی کف آن که زیر قطعه های عرضی قرار میگیرد،  برای پشتیبانی از کابل های سبک مانند کابل های کامپیوتری، تلفن، کنترل و فیبر نوری استفاده شود. این نوع سینی کابل  دارای 2 نوع “14 قطعه ای عرضی” و “22 قطعه ای عرضی” هست که نوع 22 قطعه ای، 21 برابر محکمتر و تا 3 برابر قویتر از نوع 14 قطعه ای است. شرکت سیدک با بالغ بر 20 سال تجربه در زمینه طراحی و نصب سبد کابل، به شما مشاوره رایگان ارائه میدهد، تا شما به درست ترین و بهینه ترین شکل ممکن سیستم کابل بندی خود را مهار کرده و سینی کابل مناسب کسب و کار خود را داشته باشید. مشاوره رایگان

سینی کابل نرده ای

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشتهٔ پیشین
مزیت های استفاده از سبد کابل
نوشتهٔ بعدی
عمده کاربرد سبد کابل کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات اخیر

فهرست
بیشتر
× مشاوره آنلاین